biblia jako komiks

5 pomysłów na prezent na Komunię

Co kupić na komunię?

To pytanie pewnie teraz zaprząta niejednej chrzestnej/chrzestnemu, przede wszystkim bo to drugie wydarzenie w życiu dziecka, gdzie są ważnymi gośćmi. W naszej kulturze bardzo mocno wiąże się to ze sporym wydatkiem, który spędza sen z powiek. Quad? Skuter? Konsola? Laptop? Czy to nie lekka przesada? 

Uważam, że wszystko z głową. Jeśli na coś nas nie stać, to albo robimy coś, żeby zarobić/odłożyć na to, albo odpuszczamy. Powinniśmy żyć na miarę swoich możliwości pod kątem finansowym. I tu wracając do komunii, to jak media napompowały skalę prezentów na komunię jest trochę zatrważające. Czy naprawdę teraz należy i inaczej nie wypada dać dziecku prezent za co najmniej 1000 zł? Taniej to obciach? A najlepiej tak jakiś “drobiazg” za ok. 300 zł a reszta w gotówce? Czy ktoś jeszcze pamięta, na czym polega “komunia”? Przypomnę – sakrament kościelny, nie wchodzę w szczegóły ponieważ nie jest to moja najmocniejsza strona. Ale patrząc na to, co w takim razie z 18tką, ślubem? To są dopiero wydarzenia w życiu! Co wtedy należy dać, ile do koperty?

Naprawdę jestem za tym, żeby dawać prezenty po 1. na miarę swoich możliwości, po 2. z głową, po 3. pamiętajmy, że przede wszystkim fajnie mieć po prostu czas dla siebie, dla dziecka, które chcemy obdarować. Dzisiaj naprawdę zwykle to czego najbardziej im brakuje i jest potrzebne to poświęcenie czasu. Czasu z rodzicem, babcią, dziadkiem, kimś bliskim, kto się nimi zainteresuje, porozmawia, wysłucha.
 
Poniższe propozycje są głównie z myślą o chłopcu, ale w sumie dla dziewczynki też spoko.
1. Smartwatch/smartopaska ale w wersji dziecięcej, połączony z grą:
smartwatch
Dodatkowy plus za BB-8 🙂 są też inne wzory.
2. Mikroskop. Tak, rozbudźmy trochę ciekawości w dzieciach 😉
mikroskop
3. A może luneta? Oczywiście tylko jeśli faktycznie dziecko, dla którego szukamy prezentu interesuje się nauką, kosmosem.
luneta
4.  Rolki – ale tak naprawdę może to być coś innego co zachęca do sportu i oderwania się od komputera, tak jak tradycyjny rower.
rolki
5. A tu coś, co raczej może być dodatkiem do głównego prezentu, ale myślę, że jest bardzo ciekawe. Biblia przedstawiona jako komiks. Miałam w ręku, widziałam – wygląda super. Myślę, że naprawdę może zainteresować dziecko, a skoro przystępuje do komunii, może warto?
biblia jako komiks
Aukcje są całkowicie przypadkowo wybrane, po prostu na Allegro łatwo znaleźć wszystko.
Oczywiście zawsze można kupić dziecku kolejną grę na konsolę i dać 500 zł w kopercie. Wybór należy do nas – nie krytykuję, tylko zwracam uwagę na już wszechobecną konsumpcyjność.